Dette lille, ældre og helt nyrenoverede feriehus ligger højt på stor, skrånende grund med udsigt til marker og træbevokset terræn, nær golfbanen og kun en kort cykeltur fra Ebeltoft. Her får I 39 kvadratmeter meget velindrettet, ægte sommerhushygge med et stænk af retro. På den lille, afskærmede, sydvendte fliseterrasse er der havemøbler, liggestol, parasol og grill, og på selve grunden er der bålplads.
Man træder direkte ind i den hyggelige stue i åben forbindelse med køkken. Her er dejlig spiseplads med udsigt samt skøn sofakrog med fladskærms-TV med chromecaster – bemærk, at der ingen kanaler er tilkoblet, alt indhold skal streames fra PC eller andet medie. Desuden er der CD-afspiller og radio. Det nye køkken rummer både køle-/fryseskab, keramiske kogeplader, ovn, opvaskemaskine og mikrobølgeovn. Helt nyt badeværelse med bruseniche. De 4 sovepladser fordeler sig på to fine soveværelser med dobbeltseng. Der er internetadgang.
Boeslum Bakker ligger i ”smørhullet” mellem Ebeltoft med sine smukke, gamle huse, toppede brosten og dejlige sandstrand ud til Ebeltoft Vig, og Kattegats flotte kyststrækninger og strande mod øst. Her er man både inden for rækkevidde af gode indkøbsmuligheder og tæt på skøn natur samt et væld af oplevelser og aktiviteter, hvad enten man er til strandliv, fiskeri, golf eller vandre- og cykelture.
Sommerhuset var i super fint stand, med meget personligt og hyggelig indrettelse